۱۱٫۶ میلیون تنی ظرفیت جدید تولید فولاد خام در سواحل جنوبی کشور با مشارکت بخش خصوصی و خارجی ایجاد می شود.

این کارخانه ها طبق برنامه جدیدی که ایمیدرو بر اساس طرح جامع فولاد تعریف کرده در مناطق چابهار،‌ قشم و بندرعباس راه اندازی خواهند شد.

در طرح جامع فولاد مطابق تحقیقات و بررسی های انجام شده یکی از بهترین نقاط ایران برای توسعه صنعت فولاد به دلیل دسترسی به منابع آب و انرژی،‌ حمل و نقل و صادرات و واردات و کاهش هزینه های تولید سواحل جنوبی کشور است.

به گزارش استیل ایران به نقل از ماین نیوز، با توجه به برنامه های این سازمان برای جذب سرمایه های بخش خصوصی و خارجی برای احداث کارخانه های جدید فولادی طرح ۴ میلیون تنی فولاد بندرعباس با مشارکت سرمایه گذار هندی به اجرا در می آید و همچنین طرح ۱٫۶ میلیون تنی نیز با حضور یک شرکت کویتی در بندرعباس احداث خواهد شد.

علاوه بر این پروژه فولاد چابهار نیز به ظرفیت تولید ۳ میلیون تن با مشارکت سرمایه گذار خصوصی داخلی اجرایی می شود. از سوی دیگر طرح ۳ میلیون تنی فولاد قشم با مشارکت یکی از شرکت های بزرگ سنگ آهن داخلی و شرکای خصوصی در این منطقه راه اندازی خواهد شد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران این برنامه را از سال گذشته با هدف ایجاد ظرفیت های جدید با مقیاس اقتصادی تعریف و اجرایی کرده است تا اهداف کلان طرح جامع فولاد پیاده شود به طوری که شرکت های خصوصی داخلی و خارجی تامین سرمایه طرح ها را بر عهده گیرند.
منبع:انجمن تولیدکنندگان فولاد

دسته بندی شده در:    
پرینت متن