فولاد نیوز: با موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران بورس کالا قرار شد شرایط فروش افراد حقیقی نیز فراهم شده تا بتوانند راحت‌تر این محصولات را دریافت کنند.

به گزارش«فولاد نیوز»، اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان، در مورد مصوبه جدیدی که در نشست مشترک مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار با مدیران عامل چند شرکت فولادی، برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین بحث این نشست این بود که سهامداران خرد و افراد حقیقی نیز بتوانند با توجه به کیفیت بالای محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان، این قبیل محصولات را از بورس کالا به طور مستقیم خریداری کنند.
وی ادامه داد: با موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران بورس کالا، این مصوبه به تصویب رسید و قرار شد شرایط فروش افراد حقیقی نیز فراهم شده تا بتوانند راحت تر این محصولات را دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در باره مزیت های این مصوبه افزود: این مصوبه یک چرخه کاملی از تولید تا مصرف کننده را بدون واسطه فراهم می کند به این معنا که این اقدام باعث می شود متقاضیان محصولات نهایی فولاد بتوانند بدون واسطه محصولاتی مانند میلگرد و تیرآهن را از بورس کالا تهیه کنند که این امکان علاوه بر کاهش هزینه برای مصرف کننده، زمینه افزایش تقاضا در صنعت فولاد هم در بخش بالادستی (تولیدکننده محصولات اولیه) و هم در صنعت پایین دستی (محصول نهایی) را فراهم می آورد.
به گزارش فارس، محمدی در مورد تأثیرات این مصوبه گفت: این مصوبه عاملی برای دسترسی مستقیم خریداران به بازار خواهد بود و به نظر می رسد تصمیم مناسبی برای حضور سرمایه گذاران حقیقی در بورس کالا باشد.
وی در باره شفافیت قیمت محصولات فولادی از طریق اجرایی شدن این مصوبه بیان داشت: طبیعی است که ذوب آهن جزء معدود کارخانه هایی است که تمام محصولات خود را از طریق بورس کالا عرضه می کند و بدین ترتیب از شفافیت مناسبی در خصوص قیمت گذاری بهره مند است، اما در این بین، با اجرایی شدن این مصوبه می توان امیدوار بود که سرمایه گذاران خرد نیز می توانند از این شفافیت قیمت، برای خریدهای خود استفاده کرده و سود مناسبی را به دست آورند.
منبع:فولادنیوز

دسته بندی شده در:                        
پرینت متن