فولاد نیوز: عضو کمیته معدن و صنایع معدنی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مهمترین مشکل زیر ساختی صنعت فولاد را ریل و حمل و نقل ریلی عنوان کرد .

فولاد نیوز: مجید منصوری اولین و مهمترین زیرساخت فولاد را ریل عنوان کرد و افزود: قبل از هر بحثی ، بحث حمل و نقل مطرح است، چون مواد اولیه خام معمولا در جاهایی است که حمل و نقل با کامیون موجب افزایش هزینه می شود ولی با واگن بسیار ارزان تر است، اگر بخواهیم محصولات فولادی را نیز با واگن به مقصد برسانیم هزینه حمل و نقل بسیار کاهش می یابد.
وی بیان کرد: دومین زیر ساخت در صنعت فولاد بحث تامین آب است، با توجه به این که کشور ما کشور خشکسالی است و اکثرا صنایع فولادمان برای مسائل آب دچار مشکل هستند پس اگر بتوانیم در کنار دریاها و آنجاهایی که منابع آب غنی داریم صنایع فولاد را ایجاد کنیم می توانیم یک مزیت نسبی برای کشورمان داشته باشیم.
عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه گفت: اگر صاحبان صنایع بتوانند به منابع تولید معادن نزدیک شوند هزینه های سرمایه گذاری آنان نیز خود به خود کاهش می یابد.
وی افزود: برای مثال هم اکنون در فولادهای آلیاژی، ریل، تیرانه های بال پهن، تیرانه های اچ، و در این قبیل محصولات ما توان تولیدی خوبی داریم و باید به سمت سرمایه گذاری در این صنایع برویم زیرا کشش بازار نیز به سمت این محصولات است.
منصوری در گفتگو با مجله چیلان تاکید کرد: از طرفی دیگر در حال حاضر تولید استیل، ریل و تیرآهن بال پهن را در کشور کم داریم و اگر به این سمت و سو برویم تولیدکنندگان مزیت اقتصادی دارند.
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما مزیت خوبی در تولید فولاد داریم، گاز مناسب، منابع معدنی غنی از جمله سنگ آهن و مگنز و سلیس همچنین بسیاری از صنایع وابسته به فولاد همانند صنایع نسوز از جمله مزیت های ما است که همین مزیت ها می تواند به قدرت رقابتی برای صنعت فولاد ما بیانجامد.
وی در پایان گفت: ما می توانیم با اتکا به نیروی انسانی متخصص، منابع گاز غنی و منابع معدنی زیادی که داریم قدرت رقابتی مان را در سطح جهان بالا ببریم و می توانیم با وارد کردن تکنولوژی و بومی سازی قدرت رقابت مان را در صنایع فولاد بالاتر ببریم.
منبع:فولادنیوز

دسته بندی شده در:        
پرینت متن