قیمت نفت در بازارهای جهانی علی‌رغم کاهش ۳۰ سنتی همچنان بالای ۶۲ دلار در هر بشکه فروخته می‌شود.
با آغاز سال نو در برخی از کشورهای آسیایی و ادامه تعطیلات در این کشورها تا پایان هفته، معاملات در بازارهای جهانی نفت اندک است و قیمت نفت پس از افزایش حدود یک درصدی در جلسه گذشته، در معاملات امروز کاهش یافت اما هر بشکه نفت همچنان بالای ۶۲ دلار مبادله می‌شود.
به گزارش استیل ایران به نقل از فارس از رویترز، به گفته تحلیلگران، این کاهش در واکنش به افزایش قیمت‌ها طی ۲ هفته گذشته صورت گرفت که بسیاری آن را بیش از حد می‌دانستند.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۳۰ سنت کاهش ۶۲٫۲۳ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۱ سنت کاهش ۵۳٫۲۲ دلار معامله شد.
بانک ای‌ان زد امروز اعلام کرد، ذخایر نفت خام آمریکا ۴۱۷٫۹ میلیون بشکه است و انتظار می‌رود که این ذخایر در کوتاه‌مدت بیشتر افزایش یابد.
درحال حاضر، قیمت نفت خام آمریکا ۹ دلار ارزان‌تر از قیمت نفت برنت در جهان است که بیشترین فاصله قیمتی این دو نوع نفت از آگوست سال گذشته به شمار می رود.
به گفته تحلیلگران، افزایش قیمت نفت برنت بیشتر به علت بی‌ثباتی موجود در خاورمیانه است.
موسسه جی‌بی‌سی در این‌باره اعلام کرد، تحولات ژئوپلتیکی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا مجددا شدت گرفته است.
این موسسه افزود، در لیبی، خرابکاری در مسیر خط لوله مرتبط‌کننده میدان سریر به بندر شرقی مرسی الحریقه سبب تعطیلی سریر که روزانه ۱۸۵ هزار بشکه نفت تولید می‌کرد، شده است. از این‌رو، تولید نفت لیبی به کمتر از ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

منبع:انجمن فولادسازان

دسته بندی شده در:    
پرینت متن