فولاد نیوز: تولید فولاد خام در ایران رشد نزدیک به ۲۰درصدی را در نخستین ماه سال جدید میلادی به ثبت رساند.

به گزارش«فولاد نیوز»، در حالی که در ماه ژانویه ۲۰۱۵ چین به عنوان اژدهای زرد تولیدکننده فولاد، رشد منفی ۴٫۷درصدی را تجربه کرد میزان تولید فولاد خام در ایران رشد ۱۹٫۷درصدی را بر جای گذاشت.
اکثر تولیدکنندگان فولاد در جهان، ماه نخست سال جدید میلادی را با افت تولید آغاز کردند و مجموع تولید جهانی اندکی از ۱۳۳ میلیون تن فراتر رفت که این میزان با متوسط افت حدود ۳درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۴ همراه شده است. در این میان تولیدکنندگان شاخص علاوه بر چین همچون ژاپن،‌ کره و ترکیه تولید را کاهش دادند به طوری که تولید فولاد خام ژاپن با افت ۴درصدی و کره نیز با کاهش ۵درصدی مواجه شد. همچنین تولید فولاد خام در ترکیه افت بیش از ۱۰درصدی برجای گذاشت. ایالات متحده اما اندکی وضعی بهتر از رقبای بزرگ داشت و تنها توانست ۴دهم درصد رشد تولید را ثبت کند.
در ماه آغازین سال ۲۰۱۵ کشورهای امریکای لاتین در غیاب بزرگان فولاد توانستند رشد قابل توجهی کسب کنند در این میان پاراگوئه با رشد ۳۴۰درصدی،‌ ال سالوادور با افزایش تولید ۲۵درصدی ،‌ پرو با رشد ۲۳درصدی و کوبا نیز همچون ایران با رشد ۱۹٫۷درصدی مواجه شد.
در اروپای شرقی نیز بلاروس و مجارستان به ترتیب رشد ۲۹٫۸درصدی و ۵۶٫۳درصدی برجای گذاشتند. در خاورمیانه امارات در حالی که ۲۲۴ هزار تن فولاد خام تولید کرد اما توانست میزان تولید نسبت به مدت سال ۲۰۱۴ را ۴۳درصد افزایش دهد.

منبع:فولادنیوز

دسته بندی شده در:    
پرینت متن