فولاد نیوز: هفدهمین سمپوزیوم فولاد ایران در تاریخ ۵و۶ اسفندماه به همراه نمایشگاه جانبی آن از سوی مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو وانجمن آهن و فولاد ایران با حضور گسترده فعالان حوزه‌های مختلف معدن و فولاد در مجتمع گندله‌سازی اردکان یزد برگزار شد.
به گزارش«فولاد نیوز»، در مراسم بازگشایی این سمپوزیوم، بابایی، معاون استاندار یزد، محمود نوریان، مدیر‌عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، اسدالله فرشاد، دبیر سمپوزیوم، نجفی زاده رئیس انجمن‌ آهن و فولاد و دکتر تابش نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.
در همین راستا مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: این گردهمایی به منظور بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب، به منظور دستیابی به توسعه معادن و صنایع آهن و فولاد برگزار شده است.محمود نوریان اشاره کرد: این سمپوزیوم همه ساله با هدف برقراری ارتباط بین فعالان صنعت فولاد، کارشناسان، مدیران، استادان و دست‌اندرکاران تولید آهن و فولاد ایران و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به این حوزه برگزار می‌شود.همچنین رئیس هیات مدیره انجمن آهن و فولاد به تشریح عملکرد انجمن پرداخت و اظهار کرد: افزایش تعداد شرکت‌های حاضر در سمپوزیوم نشان‌دهنده رشد اعضای انجمن است.
نجفی‌زاده به چالش‌های پیش روی صنعت فولاد ایران اشاره کرد و افزود: رشد جهانی تولید فولاد، عدم وجود تکنولوژی‌های نوین، تغییر قوانین مالیاتی و الزامات زیست محیطی، صنعت فولاد ایران را با محدودیت‌هایی مواجه می‌کند. وی دستیابی به فناوری‌های جدید، کاهش قیمت تمام شده و دستیابی به تکنولوژی‌های ترکیبی را ضروری دانست و اظهار کرد: در این راستا باید ضمن جذب نخبه‌ها به این صنعت، نیازهای مصرف‌کنندگان داخلی و خارجی را شناسایی کنیم.معاون استاندار یزد نیز در این مراسم گفت: این برای چهارمین بار است که این سمپوزیوم در یزد برگزار می‌شود و این نشانه توسعه آهن و فولاد در منطقه است.بابایی افزود: کشور ما پتانسیل معدنی بسیار بالایی دارد، ولی در فرآوری مواد معدنی با مشکل مواجه بود که با تلاش آقای نوریان این مشکل حل شد.اسدالله فرشاد دبیر اجرایی سمپوزیوم و مدیرعامل فولاد غدیر ایرانیان، این استان را دارای ظرفیت بالا برای توسعه صنعت فولاد ذکر کرد. دبیر علمی سمپوزیوم فولاد نیز گفت: از مجموع ۲۶۲ مقاله رسیده به دبیرخانه این همایش بنابر رای هیات داوران ۴۸ مقاله به‌صورت سخنرانی و ۶۵ مقاله به‌صورت پوستر ارائه شد.
اشرفی افزود: ۴۷ درصد مقالات ارسال شده به این همایش دانشگاهی، ۳۰ درصد مربوط به بخش صنعت و ۲۳ درصد مشترک بین این دو قسمت است. وی اظهار کرد: موضوعاتی که طی ۲ روز در این همایش ارائه می‌شود شامل مدیریت تولید آهن و فولاد، ذوب و ریخته‌گری، دیرگدازه‌ها، متالوژی فیزیکی و عملیات حرارتی، متالوژی و مکانیکی و شکل‌دهی، بومی‌سازی فولاد، جوشکاری و مدلسازی و محیط‌زیست است.دبیر علمی این سمپوزیوم گفت: همزمان با برگزاری این همایش نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای صنعتی و پژوهش صنعت فولاد و دیگر صنایع مرتبط با فولاد از ۲۸۰ شرکت داخلی وخارجی نیز دایر است.
منبع:فولادنیوز
دسته بندی شده در:        
پرینت متن