مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت فولاد آلیاژی ایران از قطعی شدن تعرفه ۱۰ تا ۲۰ درصدی روی واردات انواع فولاد به کشور خبر داد.

سیدضیاء هاشمی در گفت‌وگو با اشاره به جلسه اخیر فولادسازان با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در این جلسه مهمترین بحثی که مطرح شد بحث تعرفه بود که در همین راستا انجمن تولیدکنندگان فولاد به نمایندگی از همه فولادسازان پیشنهاد اعمال تعرفه روی واردات فولاد را مطرح کرده بود که ظاهرا وزارتخانه نیز پیشنهاداتی داشته و در نهایت کلیاتی که هرچند نظر فولادسازان را صد در صد تامین نکرده، پذیرفته شده است و ما منتظر ابلاغ هرچه سریعتر این تعرفه‌ها هستیم.

وی افزود: تعرفه واردات در نظر گرفته شده برای شمش و فولادهای نیمه‌ساز عمدتا ورق و فولادهای طویل است.

به گفته وی تعرفه واردات فولاد بین ۱۰ تا ۲۰ درصد برای رنج های مختلف فولاد تعیین شده است و زمان اجرای تعرفه نیز از ابتدای سال ۱۳۹۴ خواهد بود.

به گزارش استیل ایران به نقل از ماین نیوز، پیشتر مرتضی آقاجانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان با تشریح جزئیات جلسه فولادسازان با وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داده بود که در این جلسه مصوبه هیات دولت در خصوص اعمال تعرفه واردات فولاد به این شرح از سوی نعمت زده اعلام شده است: ۱۰ درصد تعرفه روی واردات شمش و اسلب، ۱۵ درصد روی محصولات تخت ورق و ۲۰ درصد تعرفه روی محصولات طویل میلگرد و تیرآهن که این تعرفه ها قطعی شده و قرار است از ابتدای سال ۱۳۹۴ اجرایی شوند.

منبع:انجمن فولادسازان

دسته بندی شده در:                
پرینت متن