قیمت جهانی نفت در دومین ماه سال جاری میلادی ۹.۵ دلار افزایش یافت و در پایان معاملات روز جمعه به ۶۲.۵۸ دلار در هر بشکه رسید.

در حالی که نفت برنت و نفت خام امریکا به پشتوانه بهبود چشم انداز تقاضا و اختلال در عرضه، اولین رشد قیمت ماهیانه خود از ماه ژوئن تاکنون را تجربه کردند، قیمت نفت روز جمعه به میزان قابل توجهی افزایش یافت.
به گزارش استیل ایران به نقل از تسنیم از رویترز، قیمت سوخت دیزل نیویورک با سولفور بسیار پایین برای تحویل در ماه مارس دیروز بیش از ۷ درصد و در ماه فوریه ۳۶ درصد افزایش یافت که بیشترین رشد قیمت ماهیانه در ۱۵ سال اخیر بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دیروز با ۲  دلار و ۵۳ سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۵۸ سنت رسید. قیمت نفت برنت در ماه فوریه ۱۸ درصد برابر با ۹٫۵ دلار افزایش یافت. رشد ۱۸ درصدی ماه فوریه بزرگترین رشد ماهیانه از می ۲۰۰۹ تاکنون بود.
قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز یک دلار و ۵۹ سنت افزایش یافت و به ۴۹ دلار و ۷۶ سنت رسید که رشدی ۳٫۱ درصدی را در ماه فوریه داشت.
دیروز قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا پس از انتشار آمارهای موسسه بیکر هاگز که نشان می داد تعداد سکوهای حفاری در آمریکا این هفته تنها ۳۳ مورد کاهش یافته و به ۹۸۶ رسیده است، موقتا افت کرد.
بر اساس آمارهای دولتی، رشد قیمت نفت خام آمریکا به دلیل افزایش حجم ذخایر نفت خام در آمریکا ضعیف بوده است. رشد قیمت نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۸٫۴ درصد بود.
بخش عمده رشد قیمت نفت برنت در ماه فوریه به دلیل اختلالات ایجاد شده در تولید و صادرات نفت لیبی و عراق بوده است.
شکاف قیمت بین نفت برنت و نفت خام آمریکا روز جمعه به ۱۳ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از ژانویه ۲۰۱۴ تاکنون بود.
اوله هانسن، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «سردی هوا و مشکلات پالایشگاه ها و عرضه پایین در ساحل شرقی موجب شده که سوخت دیزل با سولفور بسیار پایین به حساس ترین بخش بازار نفت تبدیل شود.»

منبع:انجمن فولادسازان

 

دسته بندی شده در:    
پرینت متن