به گزارش استیل ایران، حمیدرضا طاهری زاده، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به رکود موجود در صنایع مصرف کننده فولاد اشاره کرد و گفت: در طول یکسال گذشته شاهد کاهش شدید مصرف داخلی فولاد و تمرکز دولت بر روی تکمیل طرح های عمرانی بالای ۸۰ درصد و همچنین رکود در صنایع مصرف کننده فولاد مثل ساختمان بوده است که مجموع این مسائل موجب افت شدید قیمت ها در بازار داخلی شده است.

به گزارش استیل ایران، وی در ادامه دامپینگ را معظل این روزهای صنعت فولاد خواند و بیان کرد:حاکم شدن این رکود کم سابقه در صنعت فولاد از یک سو و دامپینگ در حال تشدید چین و روسیه در بازار جهانی فولاد باعث شده که بخش خصوصی فشار زیادی را متحمل شود. همچنین با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و نیاز شرکت ها به تامین منابع جهت پرداخت هزینه ها، خطر دیگری نیز صنعت فولاد کشور را تهدید می کند و آن رقابت منفی تولیدکنندگان  یا به اصطلاح دامپینگ داخلی است.

طاهری زاده در گفتگو با نشریه تخصصی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران(چیلان) خاطرنشان کرد: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تلاش دارد با ایجاد هماهنگی و هم دلی در بین تولیدکنندگان فولاد به منافع ملی و سیاست های تولیدی کشور توجه کند و با آگاهی بخشی و اطلاع دهی و جلسات هماهنگی به نجات تولید فولاد کشور از خطرات رکود ودامپینگ و ..بپردازد.

 

منبع:انجمن فولادسازان

پرینت متن