فولاد نیوز: مدیرعامل یک سامانه اینترنتی فروش آهن با بیان این‌که انواع آهن‌آلات با قیمت پایین‌تر از بازار در اختیار انبوه‌سازان قرار می‌گیرد، گفت:‌ یکی از مزیت‌های خرید آهن از طریق اینترنت حذف واسطه‌ها و جلوگیری از نوسانات قیمت در بازار است.
به گزارش«فولاد نیوز»،عبدالحسین وفایی در نشست خبری اظهار کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی سامانه آهن حذف واسطه‌گری‌ها در بازار و جلوگیری از نوسانات شدید قیمت به دلیل فعالیت دلالان است.
وی با بیان این‌که در این سامانه انواع آهن‌آلات با قیمت پایین‌تر از بازار در اختیار انبوه‌سازان و سایر مشتریان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: ضمانت خرید آنلاین بانک پاسارگاد است و سفارش‌ها در کمتر از ۲۴ ساعت در هر نقطه از کشور تحویل می‌شود.
وی با اشاره به محصولات موجود در سامانه آهن افزود: در این سامانه سه محصول عرضه می‌شود که شامل انواع میلگرد، تیرآهن و انواع ورق (گالوانیزه، رنگی، روغنی و…) است.
حسینی، عضو هیات مدیره سامانه آهن نیز با اشاره به این‌که برخی بازرگاننان آهن در کشور به دلیل کلاهبرداری دچار آسیب شده‌اند، گفت: سامانه مذکور به دلیل نطامی که بازار آهن کشور می دهد از سوی دولت گذشته راه‌اندازی شد و خوشبختانه مورد توجه دولت کنونی نیز قرار گرفته است.
وی همچنین با اشاره به واردات آهن‌آلات از کشورهای روسیه، قزاقستان، هند و چین، افزود: هم‌اکنون در بندر انزلی و امام خمینی (ره) آهن‌آلات دپو شده است و امیدواریم دولت به این وضعیت سامانی بدهد.
وی یکی از راهکارهای ساماندهی وضعیت موجود را فروش مستقیم آهن‌آلات از خط تولید اعلام و تصریح کرد: با این کار از افزایش‌ قیمت به دلیل فعالیت واسطه‌ها جلوگیری می‌شود و تولید داخلی با قیمت رقابتی وارد بازار مصرف می‌شود
منبع:فولاد نیوز
پرینت متن