عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در خصوص فضای این روزهای کسب و کار بر این باور است که آزادسازی اقتصاد و عدم سرمایه گذاری دو مشکلی هستند که صنعت کشور را با چالش رو به رو کرده است.

سیدبهادر احرامیان که به تازگی موفق شد در جریان انتخابات هیات نمایندگان اتاق تهران با کسب ۷۰۳ رای کرسی چهارم بخش معدن اتاق را بدست آورد، افزود: فضای کسب و کار در یک سال نیم گذشته تغییر کرده و جو روانی که حاکم است مثبت تر شده، به هر حال باید بپذیریم که امیدواری و شعف مردم و فعالان اقتصادی با رشد همراه بوده است، این در حالی است که بسیاری از فعالان اقتصادی چشم به راه تغییرات عملی تری هستند تا به این باور برسند که امیدواریشان بیهوده نبوده است.

به گزارش استیل ایران به نقل از خبرانلاین، احرامیان درخصوص راه حل برای بهتر شدن فضای کسب و کار کشور، اظهار کرد: موضوعی که می تواند به بهبود فضای کسب و کار کشور کمک کند حل مسائل سیاسی است. دولت در این جهت تلاش های خوبی انجام داده است و اینکه اولویت خود را در مسئله تحریم های بین المللی و روابط دیپلماتیک گذاشته بسیار شایسته است.

وی یادآور شد: از سوی دیگر دولت تلاش کرده که توجه به بخش خصوصی و آزادسازی قیمت‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهد اما متاسفانه تاکنون به طور کامل عملیاتی نشده و بسیاری از قوانین و مصوبه های که وجود دارد، تشدیدکننده رقابت نیست.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد درمورد تاثیر توافق احتمالی هسته‌ای بر صنعت فولاد گفت: توافق هسته‌ای اگر شکل بگیرد، در کوتاه مدت تاثیر مثبت آنچنانی نخواهد داشت که این موضوع دو دلیل دارد، نخست اینکه صنعت فولاد در آینده و در فضای بین المللی دچار رکود خواهد شد. دوم اینکه حباب قیمتی مواد اولیه تخلیه می شود و از نظر بین المللی و موقعیت جهانی تقاضا برای فولاد با کاهش مواجه خواهد شد. از سوی دیگر کاهش قیمت فولاد در خارج از کشور در حال رخ دادن است.

وی با تاکید بر روند مثبت دولت در زمینه کاهش نرخ تورم در یک سال و نیم گذشته، گفت: کاهش نرخ تورم به عنوان یک پیش شرط برای خروج از رکود و رونق اقتصادی باید رعایت شود. البته اگر توافقی حاصل شود تاثیرات روانی مثبت خود را بر بازار خواهد داشت و تا حدودی تاثیرات منفی را جبران خواهد کرد.

 

منبع:انجمن فولادسازان

پرینت متن