فولاد نیوز: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از هفت طرح فولادی بزرگ کشور سه طرح آن در سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش«فولاد نیوز»، مهدی کرباسیان  با بیان اینکه این هفت طرح متوقف شده بود، افزود: در سال گذشته اعتبارات ان مشخص شده و مشکل آن با شرکت چینی رفع شده است.
وی با بیان اینکه مابقی طرحهاظرف سه سال آینده به بهره برداری می رسند، اظهار کرد: با بهره برداری از این هفت طرج ۶ میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور افزوده می شود.
طرح های هفت گانه فولادی شامل فولاد شادگان (خوزستان)، سفید دشت(چهارمحال و بختیاری)، میانه (آذربایجان شرقی)، نی ریز(فارس)، قائنات(خراسان جنوبی) ، بافق(کرمان) و سبزوار(خراسان رضوی) است.
طرحهای یاد شده از سال ۱۳۸۵ به اجرا گذاشته شد اما بدلیل مشکلات مالی متوقف شده بود.
کرباسیان در ادامه صادرات فولاد کشور در سال گذشته را افزون بر دو میلیون تن بیان و اظهار کرد: این رقم در سال ۹۱، ۲۰۰ هزار تن بود.
وی در پاسخ به مشکل فولاد شهرستان بافق یزد در زمینه واگذاری آن گفت: در آخرین جلسه کمیسون اقتصادی دولت مصوب شد که کمیته ای با ریاست معاون رییس جمهوری، وزیر اقتصاد و تعدادی از مسوولان دیگر در نخستین جلسه این ماه تصمیم گیری نهایی شود.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: بدیهی است نظرات مردم  را شنیده است دولت به نظرات مردم و منفعت استان توجه خاص دارد.
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دغدغه اصلی در بخش فولاد را کمبود مواد اولیه بیان کرد و گفت: استان یزد ظرفیت مناسبی در زمینه صنعت و معدن دارد.
به گفته کرباسیان براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ ظرفیت تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن می رسد، ظرفیت کنونی این ماده معدنی ۲۲ میلیون تن است.
کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یکروزه خود به استان یزد از معادن شهرستان بافق بازدید و در پایان ضمن شرکت در کنفرانس مطبوعاتی خبرنگاران رسانه های خارجی در کشور از قسمتهای مختلف شرکت فولاد آلیاژی ایران دیدن کرد.

منبع:فولادنیوز

پرینت متن