فولاد نیوز: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام آنکه ایران و آلمان با یکدیگر روابط دیرینه دارند، گفت: شرکتهای آلمانی می توانند به صورت مستقیم و با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در کشورمان سرمایه گذاری نمایند.
به گزارش«فولاد نیوز»، مهدی کرباسیان در دیدار یک گروه ۳۰ نفره از مدیران شرکت های آلمانی با وی، اظهار داشت: شرکت ها و سرمایه گذاران آلمانی می توانند با مشارکت یکی از شرکت های بخش خصوصی ایران، سرمایه گذاری های خود را انجام دهند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو، روابط دیرینه ایران و آلمان را یادآور شد و گفت: سرمایه گذاری شرکت های آلمانی درایران مورد استقبال است و سیاست دولت نیز اکنون حفظ و حمایت از سرمایه گذاری خارجی است.
کرباسیان خاطرنشان ساخت: دیر یا زود تحریم ها پایان می پذیرد و با همکاری ایران، آمریکا، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی این کار انجام خواهد شد.
بورهارد داهمن ( Burkhard Dahmen) رییس هیات سرمایه گذاران آلمانی و معاون NUMOV نیز در این دیدار علاقه مندی گروه خود را به هر سه روش پیشنهادی ایمیدرو برای سرمایه گذاری شرکت های آلمانی در ایران ابراز داشت.
براساس این گزارش، مدیران آلمانی شرکت های حاضر در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سرمایه گذاری در ایران، از شرکت های همتای ایرانی برای همکاری مشترک استقبال کردند.
شرکت ها و سرمایه گذاران آلمانی حاضر در این دیدار که بیش از ۳۰ نفر بودند، بیشتر در بخش های صنعتی و معدنی فعالیت دارند و برخی از آنها اکنون با شرکت های بخش خصوصی ایران به ویژه در بخش معدن همکاری می نمایند.
Numov بزرگ ترین موسسه کسب و کار خاورمیانه و شمال افریقا آلمانی است که هدف آن توسعه کسب و کار با کشورهای این منطقه است.
موسسه مزبور از سال گذشته در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو از برنامه NUMOV برای همکاری نزدیک با بخش های مختلف اقتصادی ایران از جمله بخش معدن و صنایع معدنی ایران ابراز آمادگی کرد.
منبع:فولادنیوز
دسته بندی شده در:                
پرینت متن