فولاد سازان کشور از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال، ۸ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۹۹ تن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۳، ۸ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۱۰ تن بود در نتیجه میزان تولید فولاد خام ایران طی ۶ ماهه نخست امسال در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته، ۱٫۸ درصد کاهش یافت.

 

در این میان، شرکت های بزرگ فولاد ساز شامل «فولاد مبارکه» ۲ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۱۹۱ تن، «فولاد خوزستان» یک میلیون و ۷۲۲ هزار و ۶۲۵ تن، «ذوب آهن اصفهان» یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۳۴۹ تن، «فولاد هرمزگان» ۵۷۹ هزار و ۶۶۹ تن، «سبا» ۳۸۷ هزار و ۷۸۷ تن، «فولاد خراسان» ۳۳۴ هزار و ۴۳۶ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۱۴۴ هزار و ۲۴۷ تن و نیز «گروه ملی صنعتی فولاد ایران» ۱۰۲ هزار و ۶۹۵ تن فولاد خام تولید کردند
افزون بر این در مدت یاد شده، ۸ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۴۲۷ تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق خودرو، ورق گرم، لوله و غیره) در کشور تولید شد که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال ۹۳ (۸ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۸۸۵ تن)، ۷٫۵ درصد کاهش نشان می دهد.

 

به گزارش استیل ایران به نقل از ماین نیوز، فولاد ایران در حالی کاهش تولید را تجربه می کند که فولاد جهانی ماه های پی در پی به دلیل افت تقاضا، روند کاهشی را در پیش گرفته است. بر اساس آخرین آمار انجمن جهانی فولاد (۹ ماهه سال ۲۰۱۵)، میزان تولید ۶۵ کشور فولادساز جهان، یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون و ۳۱۶ هزار تن بوده که حاکی از کاهش ۲٫۴ درصدی تولید فولاد خام نسبت به میزان تولید مدت مشابه پارسال (یک میلیارد و ۲۴۲ میلیون و ۵۰۲ هزار تن)، است.
منبع:انجمن فولادسازان
دسته بندی شده در:                                
پرینت متن