طرح تولید ریل ملی در شرکت ذوب آهن اصفهان ۸۵ درصد پیشرفت دارد

به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: این محصول مطابق استانداردهای جهانی تولید می شود و کشور برای اولین بار در این زمینه خودکفا خواهد رسید .

اردشیر سعد محمدی نیاز داخلی کشور در زمینه تولید ریل را ۱۵۰هزار تن اعلام کرد و افزود: این طرح از سال گذشته آغاز شده و در کمترین زمان در حال حاضر به پیشرفت ۸۵ درصدی رسیده است .

وی با اشاره به اینکه این اتفاق مهم ایران را به عنوان هفدهمین کشور تولید کننده ریل در جهان مطرح می کند گفت: تمام تجهیزات مربوط به تولید ریل خریداری شده و بزودی نصب می شود.

مدیرعامل ذوب آهن با بیان اینکه این شرکت می تواند ریلUIC85 را با قابلیت فراتر از یل UIC60 تولید کند افزود: تولید ریل مترو ، آسانسور و ریل های معدنی نیز در این شرکت امکان پذیر می شود.

سعد محمدی با اشاره به سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی ذوب آهن در طرح های توسعه این شرکت افزود: ۸ طرح ریخته گری یک میلیون و دویست هزار تنی، گوگرد زدایی، فیلتراسیون چهار کارگاه آگلومراسیون، تصفیه پساب زرین شهر، آب زدایی از لجن سرباره کنورتور، نصب غبار گیر کنورتور شماره، تولید ریل ملی و تولید تیرآهن بال پهن دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

منبع:ماین نیوز
دسته بندی شده در:                        
پرینت متن