دوتن از مدیران خط کشتیرانی بین المللی هایوندایی گلویس( Hyundai GLOVIS) با همراهی نماینده این خط کشتیرانی در ایران طی نشستی مشترک با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بندر شهید رجایی دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

ابراهیم ایدنی،  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست به بیان اهمیت بندر شهید رجایی در سطح ایران و منطقه پرداخت و اولویت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری این بندر برای مشارکت شرکت‌های خارجی را برشمرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های سازمان بنادر واگذاری پسکرانه‌ها بندری به سرمایه گذاران است، اظهار داشت:‌ توسعه محوطه پشتیبانی بندر شهید رجایی در دستور کار قرار دارد؛ این بندر در حال حاضر ۲۴۰۰ هکتار پسکرانه دارد، ضمن آنکه ۲۶۰۰ هکتار پسکرانه جدید هم به منظور توسعه فعالیت های لجستیکی به منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در حال آماده سازی و الحاق است.

ایدنی اضافه کرد: این اراضی قرار است به عنوان یک مرکز لجستیکی با مشارکت سرمایه گذاران فعالیت کند و حتی بخش‌هایی از آن با کاربری صنعتی پیش بینی شده که کارخانجات جهت راه اندازی خط تولید در آن مستقر خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود طرح‌های توسعه این بندر برای افزایش ظرفیت بزرگترین بندر تجاری ایران را برای سرمایه گذاران خارجی تشریح کرد.

این مقام مسئول در زمینه پذیرش پیشنهادات سرمایه گذاران کشورهای آسیای جنوب شرقی به ویژه کره جنوبی، برای حضور در بزرگترین بندر تجاری ایران اعلام آمادگی کرد.

لازم به ذکر است، مدیران خط کشتیرانی بین المللی هایوندایی نیز طی اظهاراتی ضمن تقدیر از مسئولان سازمان بنادر و همچنین بندر شهید رجایی برای خدمات دهی مناسب به خطوط کشتیرانی، انتظارات و دیدگاه‌های خود را با عالی‌ترین مقام اجرایی حوزه دریایی و بندری هرمزگان در میان گذاشتند.

حوزه کاری فعالیت شرکت Hyundai GLOVIS لجستیک است که از شرکت‌های تخصصی زیرمجموعه خط کشتیرانی بین المللی هایوندایی کره جنوبی می باشد و به صورت جهانی از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را در کره جنوبی آغاز کرده و از سال ۲۰۱۰ وارد عرصه لجستیک دریایی شده است. این شرکت با در اختیار داشتن بیش از ۳۰ فروند انواع کشتی‌های مخصوص حمل خودرو(RO-RO) انتقال خودروهای صادراتی کشور کره جنوبی را بر عهده دارد؛ به نحوی که تاکنون موفق به حمل دریایی میلیون ها دستگاه خودرو از مسیرهای دریایی شده است.

منبع:  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان

پرینت متن