بر اساس آخرین آمار منتشرشده توسط اتحادیه جهانی فولاد،‌ تولید فولاد خام در کشورهای آمریکای شمالی در ماه اکتبر ۲۰۱۵ نسبت به سال گذشته ۶٫۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از متال، مجموع تولید فولاد در این منطقه در ماه اکتبر ۹٫۶ میلیون تن بوده در حالی که در سال گذشته این میزان ۱۰٫۲۳ میلیون تن گزارش شده بود.

مجموع تولید فولاد خام کانادا در ماه اکتبر امسال ۱٫۰۳ میلیون تن بوده که نسبت به سال گذشته در همین ماه ۷٫۲ درصد کاهش داشته است. همچنین ایالات متحده در ماه اکتبر ۲۰۱۵ در حدود ۶٫۷۴ میلیون تن فولاد خام تولید کرده که در مقایسه با تولید ۷٫۴ میلیون تنی سال گذشته،‌ کاهش ۸٫۸ درصدی را نشان می‌دهد. با این وجود، کل تولید فولاد خام مکزیک با رشدی ۸ درصدی نسبت به اکتبر ۲۰۱۴،‌ به ۱٫۷۵ میلیون تن در ماه اکتبر سال جاری رسید.

بر اساس این گزارش، تولید فولاد خام کوبا رشدی ۱۰٫۵ درصدی و گواتمالا رشدی یک درصدی را تجربه کرد. در حالی که ترینیداد و توباگو با افت ۶۶ درصدی و السالوادور با کاهش ۱۴٫۶ درصدی در تولید فولاد خام در ماه اکتبر نسبت به اکتبر سال گذشته مواجه شدند.

جدول زیر میزان تولید تجمعی فولاد خام را در ده ماه نخست سال ۲۰۱۵ در مقایسه با همین مدت در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد. (واحد تولید هزار تن است)

کشور

۱۰ ماه نخست ۲۰۱۵

۱۰ ماه نخست ۲۰۱۴

درصد تغییر

کانادا

۱۰۵۳۴

۱۰۶۶۶

۱٫۲-

کوبا

۲۲۲

۲۱۱

۵٫۳+

السالوادور

۹۶

۹۶

۰٫۴-

گواتمالا

۳۱۹

۳۱۳

۲+

مکزیک

۱۵۸۷۳

۱۶۰۳۰

۱-

ترینیداد و توباگو

۲۶۶

۴۱۸

۳۶٫۳-

ایالات متحده

۶۷۲۴۳

۷۳۷۴۸

۸٫۸-

پرینت متن