انجمن آهن و فولاد چین اخیرا به اظهارات ۹ انجمن فولادی امریکا و اروپا که ۵ نوامبر بیانیه ای صادر کردند مبنی بر این که طبق قوانین تجارت جهانی نباید چین را اقتصادی بازاری خطاب کرد، واکنش نشاده داده است. این ۹ انجمن همچنین در بیانیه مشترک خود اعلام کردند چین عامل اصلی مشکل مازاد ظرفیت تولید جهانی فولاد است.
انجمن آهن و فولاد چین پاسخ داده که صنعت فولاد چین به عنوان قربانی قوانین تجاری مربوط به آنتی دامپینگ و حمایت از بازارهای داخلی با این گفته ها مخالف است. این انجمن از واژه تجارت فولاد استفاده کرده تا نقش منفی چین را در اقتصاد دنیا انکار کند.
انجمن آهن و فولاد چین معتقد است مازاد عرضه مشکلی همه گیر در سطح جهان است و رفع آن نیاز به همکاری همه جانبه کشورهای دنیا دارد و ادعای مقصر بودن صرف چین در این زمینه را رد کرده است.
این انجمن اظهار داشت چین ۷۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن از ظرفیت تولید فولاد خود را از سال ۲۰۱۱ تاکنون حذف کرده به تلاش خود برای کاهش ظرفیت تولید ادامه خواهد داد. چین امیدوار است از تجربه امریکا و اروپا که سال ها زمان برد تا در دهه ۱۹۷۰ از مازاد ظرفیت خود بکاهند بهره مند شود.
به گزارش ایفنا، انجمن آهن و فولاد چین اظهار داشت که چین صادرات را تشویق نمی کند. علت افزایش صادرات فولاد چین نیز عوامل تاثیر گذار بازار و رقابت است. صنعت فولاد چین همیشه توجه خاصی به مسائل مربوط به تجارت فولاد دارد و به دنبال راه حل برای رفع مشکلات می باشد.

 

منبع:پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا)

پرینت متن