رئیس اتحادیه کشوری آهن و فولاد با بیان اینکه بسیاری از کارخانجات آهن و فولاد به ناچار با دپوی محصولات خود در کارخانه‌ها مواجه شده‌اند، گفت: قیمت‌ها نیز به کف رسیده و همواره این روند کاهشی ادامه دارد.
به گزارش اکوفارس محمد آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه این روزها رکود در بازار خرید و فروش آهن و فولاد افزایش بیشتری یافته است، اظهار داشت: در حال حاضر ۸ ماه از سال می‌گذرد و تولیدکنندگان نتوانسته‌اند به اندازه تولید محصولات خود را به فروش برسانند.

وی با اعلام اینکه امسال بیشترین صادرات آهن و فولاد صورت گرفته است، افزود: با این حال در بازار داخلی همچنان رکود حاکم است و حتی بسیاری از کارخانجات آهن و فولاد به ناچار با دپوی محصولات خود در کارخانه‌ها مواجهه شده‌اند.

رئیس اتحادیه کشوری آهن و فولاد تصریح کرد: حتی فولاد مبارکه که بزرگترین کارخانه تولید فولاد در کشور است قیمت محصولات خود را پایین‌تر از قیمت جهانی به فروش می‌رساند.

آزاد با بیان اینکه خریداری در بازار آهن و فولاد نیست گفت: بسیاری از کارخانجات شیفت کاری خود را کم کرده‌اند حتی قیمت‌ها نیز به کف رسیده و همواره این روند کاهشی ادامه دارد.

وی تصریح کرد: قیمت تیرآهن امروز ۱۵۴۰ و میلگرد ۱۳۴۰ تومان تعیین شده است اما برخی از تولیدکنندگان حتی میلگرد را زیر ۱۳۰۰ تومان نیز به فروش می‌رسانند.

 

منبع:اکوفارس

پرینت متن