نایب رئیس انجمن سنگ آهن ایران با تاکید براینکه در حال حاضر برند خاصی در حوزه سنگ آهن نداریم گفت: همچنین بخاطر کیفیت پایین محصولات تولیدی هنوز نتوانسته ایم در بازارهای جهانی حضور داشته باشیم.

 

مهدی شکوری نایب رئیس انجمن سنگ آهن ایران، در خصوص دوران پساتحریم و جذب سرمایه گذاری در این صنعت اظهار داشت: هم اکنون هیات های مختلف تجاری به ایران می آیند ولی یک دلار سرمایه وارد کشور نشده است.
وی تصریح کرد: زمانی صاحبان سرمایه در ایران حضور پیدا می کنند که زیرساخت ها فراهم باشد متاسفانه هم اکنون زیرساختهای صادراتی در کشور مهیا نیست.
شکوری تاکید کرد: به اعتقاد بنده یکی از اولویت های جذب سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت است هم اکنون بخش غرب چین نسبت به شانگهای توسعه یافته به طوری که چین می خواهد بازار منطقه منا را بگیرد. علی رغم اینکه مسولان چابهار را در جنوب کشور هاب صادراتی عنوان کردند اما متاسفانه به ددلیل بی توجهی به این موضوع هنوز کارهای عملیاتی در این بخش صورت نگرفته است.
نایب رئیس انجمن سنگ آهن ایران افزود: هم اکنوم چین با سرمایه گذاری یک هزار و ۱۶۰ میلیون دلاری در سه مرحله چند بخش صادراتی را فعال کرده و این در حالیست که ماهنوز اندرخم یک کوچه هستیم.
شکوری ادامه داد: توسعه چابهار یک فرصت طلایی برای استان سیستان و بلوچستان است که با توسعه آن در بازارهای منطقه حضور پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه بخاطر کیفیت پایین محصولات تولیدی هنوز نتوانسته ایم در بازارهای جهانی رقابت کنیم افزود: در حال حاضر برند خاصی در حوزه سنگ آهن نداریم در حالی که سنگی که در کشور تولید می شود کیفیتش همان کیفیت محصول استرالیا و هلند را دارد این کشورها به دلیل داشتن نام تجاری در بازار حرف اول را می زند.
نایب رئیس انجمن سنگ آهن ایران تاکید کرد: در سالجاری تولید و صادرات در حوزه سنگ آهن محقق نشده است چرا که تولید در حد نیاز کشور بود و تولید مازاد برای صادرات نداشتیم.

 

منبع:دنیای معدن

پرینت متن