پیگیری سهام سنگ آهنی ها در اتاق بازرگانی

برنامه اتاق بازرگانی حمایت و کمک به بخش خصوصی است، به ویژه در زمانی که این بخش در فعالیت های خود با چالش مواجه می شود. بر این اساس اگر سنگ آهنی ها از ما بخواهند، این مساله را پیگیری می کنیم و در راه احقاق حقوق شرکت های خصوصی شده از هیچ تلاشی فرو گذاری نخواهیم کرد.

 

یک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران از پیگیری پرونده تولید کنندگان سنگ آهن در پارلمان بخش خصوصی خبر داد.

 

محسن مهر علیزاده در برابر این سوال که برنامه شما به عنوان نماینده بخش خصوصی در اتاق بازرگانی برای حمایت از شرکت های سنگ آهنی و رفع چالش‌های آنها چیست؟، گفت: برنامه اتاق بازرگانی حمایت و کمک به بخش خصوصی است، به ویژه در زمانی که این بخش در فعالیت‌های خود با چالش مواجه می شود بر این اساس اگر سنگ آهنی ها از ما بخواهند، این مساله را پیگیری می کنیم و در راه احقاق حقوق شرکت‌های خصوصی شده از هیچ تلاشی فرو گذاری نخواهیم کرد.

 

در حال حاضر مهمترین صنایع متعلق بخش خصوصی در بازار سرمایه با مشکل مواجه هستند، به طوری که هنوز قیمت گندله به عنوان تکمیل کننده زنجیره تولید فولاد پس از ۶ ماه مشخص نشده است و پتروشیمی ها هم پس از دو سال هنوز با ابهام در نرخ خوراک گاز مواجه هستند.

 

بر این اساس عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به آگاهی و اطلاع از مشکلات صنایع سنگ آهنی و پتروشیمی به عنوان عضوی از پارلمان بخش خصوصی، بیان کرد: اما تاکنون پیگیری این مشکلات به اتاق بازرگانی منتقل نشده است، در حالی که از سوی خود صاحبان این صنایع، ما به عنوان نماینده در پارلمان بخش خصوصی انتخاب شده ایم، لذا اگر مساله سنگ آهنی ها و حتی پتروشیمی ها به ما منتقل شود، آن را بررسی کرده و در دولت و مجلس آن را مطرح می کنیم؛ در واقع سعی می کنیم که مشکلات موجود را حل کنیم.

 

مهرعلیزاده با تاکید بر وظیفه اتاق بازرگانی در احصاء مشکلات صنایع مختلف و حل و فصل آنها، گفت: در صورتی که تولیدکنندگان سنگ آهن بخواهند و به ما نامه بنویسند، مشکلات مطرح شده آن ها از کانال اتاق بازرگانی پیگیری خواهد شد.

 

یادآوری می شود، اخیرا اکبر ترکان مشاور رئیس جمهوری در اظهاراتی تلویحا کاهش دستوری قیمت گندله سنگ آهن را زیر سوال برده و گفته بود: دولت از صنعت خاصی حمایت نمی کند و از ورود و مداخله به فضای کسب و کار صنایع ترجیحا خودداری خواهد کرد.

 

در عین حال، تولید کنندگان سنگ آهن همزمان با تلاش برای لغو مصوبه وزارت صنعت،معدن و تجارت برای کاهش قیمت گندله،بازپس‌گیری پروانه معادن گل گهر و چادرملو را از ایمیدرو با شکایت سازمان بورس و اوراق بهادار پیگیری می کنند.

 

همچنین رئیس سازمان خصوصی سازی بر لزوم حفظ رابطه دولت با بنگاه های اقتصادی پس از خصوصی سازی تاکید کرده بود.

 

میرعلی اشرف عبدلله پوری حسینی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی که درباره بازپس گیری پروانه بهره برداری از شرکت های چادرملو و گل گهر پس از واگذاری این شرکت ها سخن می گفت، با بیان این که سلب دارایی و اموال از شرکت ها پس از خصوصی سازی، منجر بی‌اعتمادی به روند خصوصی سازی می شود، از سازمان بورس و اوراق بهادار خواست که تمام تلاش خود را برای حمایت از سهامداران شرکت‌های خصوصی شده با بازپس گیری پروانه های بهره برداری آن ها به کار بندد.

 

منبع:استیل پدیا

 

پرینت متن