جدی تر شدن شایعه احتمال حذف معافیت مالیاتی صادرات فولاد آلیاژی چین ممکن است به نفع صادرکننده های بیلت سی آی اس باشد و آن ها بتوانند از افت قیمت بیشتر بیلت خود جلوگیری کنند. تا زمانی که ابهامات در مورد وضعیت بازار صادرات فولاد چین ادامه داشته باشد قیمت بیلت سی آی اس جا برای افزایش قیمت هم خواهد داشت. با این حال فعالان بازار ترجیح می دهند زود قضاوت نکنند و منتظر روشن تر شدن روند بازارند.

به گزارش ایفنا، بیلت سی آی اس نسبت به اوایل دسامبر تا ۱۲ دلار ارزان تر شده اخیرا ۲۵۵ دلار هر تن فوب شنیده شده است البته قیمت های پیشنهادی تا ۵ دلار بالاترند. تا پیش از این برآورد شده بود بیلت سی آی اس به زودی تا ۲۵۰ دلار هر تن فوب برسد چون بیلت چین در سرازیری بود. حال با انتشار شایعه حذف معافیت مالیاتی صادرات، عرضه کننده های چینی عقب نشینی کرده اند و بازار در ابهام است.

برخی معامله های بیلت چین معوق شده و برخی ممکن است کنسل شود. تا پایان دسامبر یا اوایل سال آینده دولت چین در مورد این تغییر در مقررات تصمیم گیری خواهد کرد. در هر حال افزایش قیمت بیلت سی آی اس در ابهام است چون تمایل به خرید زیاد نیست. ترکیه هیچ خریدی نکرده و بیشتر مصری ها تمایل به خرید نشان داده اند.

 

منبع:پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا)

پرینت متن