کارخانه شاگنگ چین قیمت های میلگرد و مفتول را افزایش داد

گروه جیانگ سو شاگنگ (Jiangsu Shagang Group) بزرگترین فولادساز خصوصی چین اعلام کرد قیمت های میلگرد تحویل درب کارخانه خود را در تاریخ ۲۱ تا ۳۱ دسامبر ۳۰ یوآن (۵ دلار) افزایش خواهد داد .

 

به گزارش استیل پدیا، این اولین اقدام یک تولید کننده فولاد در شرق چین می باشد که بعد از چهار هفته متوالی ( از اواسط نوامبر ) کاهش قیمت اتخاذ شده است ، در مدت مذکور قیمت های میلگرد در کل ۲۷۰ یوآن (۴۲ دلار ) افت داشت .

 

قیمت جدید شاگنگ برای میلگرد با قطر ۱۶ تا ۲۵ میلیمتر ۸۲۰ , ۱ یوآن (۲۸۱ دلار) و ۱۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده است . این تولید کننده فولاد، قیمت مفتول گرید HPB300 را هم ۳۰ یوآن بالا برد و به ۹۷۰ , ۱ یوآن (۳۰۴ دلار) با احتساب مالیات بر ارزش افزوده رساند .

 

به گفته یک منبع نزدیک به کارخانه : دلیل آنها برای افزایش قیمت های میلگرد تحویل درب کارخانه ، افزایش اخیر قیمت های سنگ آهن است . او اظهار داشت : با توجه به کاهش تقاضای فصلی برای میلگرد این افزایش قیمت ها برای مدتی طولانی اعمال خواهد شد .

 

در تاریخ ۱۸ دسامبر برای قیمت های گرید HRB400  میلگرد در شانگهای ۳۵ یوآن (۵ دلار) بالا رفت و به ۶۸۰ , ۱ تا ۷۰۰ , ۱ یوآن (۲۵۹ تا ۲۶۲ دلار ) و ۱۷ درصد مالیات بر رازش افزوده رسید .

 

قیمت های میلگرد در شمال چین در روز دوشنبه و بعد از افزایشی مداوم طی پنج روز در هفته گذشته کاهش یافت . فولادسازان مقصر اصلی را مسؤلان شهر می دانند که تردد خودروها و فعالیت های ساخت و ساز را بدلیل مه و دود غلیظ در هوا محدود نمودند .

 

قیمت های میلگرد با قطر ۱۸ تا ۲۵ میلیمتر گرید HRB400 در پکن ۶۶۰ , ۱ تا ۶۷۰ , ۱ یوآن (۲۵۶ تا ۲۵۸ دلار) و ۱۷ درصد مالیات برارزش افزوده بود که ۱۰ یوآن ( ۲ دلار) کاهش داشت . قبل از این کاهش ، در طول هفته گذشته قیمت های میلگرد در کل ۶۰ یوآن (۹ دلار) افزایش داشت .

پرینت متن