در حال حاضر قطر، معادل ۱۶ فاز پارس جنوبی را به مرحله تولید رسانده در حالیکه ایران در راه‌اندازی پروژه کلیدی امروز و فردا می‌کند غافل از اینکه روزانه زیان‌های میلیاردی را عاید کشور می‌کند.

امروزه نه تنها صنعت نفت، بلکه همه تصمیم گیران کشور مصمم به توسعه هر چه سریعتر فازهای باقیمانده میادین مشترک هستند. فاز ۱۶و۱۵ پارس جنوبی یکی از کلیدی‌ترین پروژه ملی کشورا ست که با افتتاح آن روزانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت تولید کشور اضافه خواهد شد.
گفتنی است در حال حاضر قطر، معادل ۱۶ فاز پارس جنوبی را به مرحله تولید رسانده و چیزی در حدود ۲ برابر ایران( ۵۶۰ میلیون متر مکعب در روز) از این میدان مشترک تولید می کند. برخی برآوردها نشان می دهد که ارزش خام فروشی گاز میدان پارس جنوبی، سالانه تا چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار و در صورت تبدیل به ارزش افزوده، به بیش از هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد دلار و حتی ۵ تا ۱۰ برابر این مبلغ افزایش می یابد.
ذخیره گاز این بخش از میدان ۲٫۱۴ تریلیون مترمکعب گاز به همراه ۱۹ میلیارد بشکه میعانات گازی است که ۸ درصد از کل گاز دنیا و ۴۷ درصد از ذخایر گاز کشور را شامل می‌شود.
طبق این گزارش ایران بابت هر روز تاخیر در بهره‌برداری از فازهای باقیمانده پارس جنوبی حدود ۱۰۰ میلیون دلار ضرر می‌کند و برای تحقق اهداف توسعه‌ای در پارس جنوبی ایران باید ماهانه یک میلیارد دلار تامین مالی و هزینه کند. طبق قراردادهای بسته شده در پارس جنوبی باید ۴۳ میلیارد دلار منابع مالی برای توسعه این میدان مشترک هزینه شود که تاکنون در مجموع برای توسعه فازهای گازی این میدان مشترک بیش از ۳۴ میلیارد دلار پرداخت شده است.
لازم به ذکر است که هدف از طرح توسعه فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین به منظور تامین سوخت و خوراک مورد نیاز مشترکان خانگی، تجاری، صنعتی و همچنین تولید روزانه ۸۰ هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی و ۴۰۰ تن گوگرد برای صادرات به بازارهای جهانی است.
از دیگر محصولات تولید شده در این فاز تولید سالانه یک میلیون و ۵۰ تن گاز مایع برای صادرات و یک میلیون تن گاز اتان به منظور تامین خوراک مورد نیاز صنایع پتروشیمی به ویژه مجتمع های پتروشیمی در مسیر خط لوله اتیلن غرب است.
امیرعباس سلطانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل تأخیر راه‌اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به دلیل نبود نقدینگی است.
وی تصریح کرد: با توجه به کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و کسری بودجه مسلما تأخیر راه‌اندازی طبیعی است چرا که ۱۰ درصد کار پروژه به اتمام نرسیده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: طبق بررسی‌های به عمل آمده هم‌اکنون قطر دو برابر ایران از این میادین مشترک برداشت می‌کند اگر به صورت سرانگشتی محاسبه کنیم ایران بابت هر روز تاخیر در بهره‌برداری از فازهای باقیمانده پارس جنوبی  متحمل ضررهای هنگفتی می‌شود.
با توجه به گفته این نماینده مجلس تاخیر در بهره‌برداری از پروژه کلیدی زیان‌های جبران ناپذیری را با توجه به رکود شدید اقتصادی عاید کشور می‌کند. این موضوع می‌تواند تلنگری برای مسولان کشور باشد که از ۹ سال پیش چه میزان ضرر عاید کشور شده است.
سلطانی با انتقاد از اینکه چرا برخی از مسئولان بدون توجه به این موضوع زمان افتتاح را اعلام می‌کنند، گفت: نباید عجولانه تصمیم گرفت باید کار کارشناسی از سوی مسئولان ذیربط صورت بگیرد.
می‌توان گفت بالاخره ایرانی ترین فاز میدان مشترک پارس جنوبی بعد از ۹ سال قرار بود افتتاح شود اما متاسفانه زمان افتتاح آن بنا به دلایلی به تعویق افتاد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پرینت متن