فولاد مبارکه اصفهان گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ را کسب کرد

جلسه اختتامیه ممیزی صدور گواهینامه استاندارد ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ ISO در زمینه مدیریت انرژی با حضور مدیرعامل، اعضای کمیته مدیریت و ممیزان شرکت SGS سوئیس برگزار شد و پس از ارزیابی های لازم از سوی این شرکت بین المللی، به دلیل رعایت الزامات استاندارد مدیریت انرژی توسط شرکت فولاد مبارکه این گواهینامه به نام فولاد مبارکه اصفهان صادر شد.

 

به گزارش استیل پدیا، محمد ناظمی مدیر تضمین کیفیت فولاد مبارکه ضمن اشاره به استراتژی فولاد مبارکه در زمینه مدیریت بهینه مصرف انرژی به تشریح اقداماتی که در این زمینه طی ۲ سال گذشته از سوی شرکت در راستای کسب گواهینامه استاندارد مدیریت انرژی انجام شده است، پرداخت.

 

پس از آن تیم ممیزی شامل آقایان، هوانگ به عنوان سرممیز (از کشور هنگ کنگ) حسینیان و استکی به عنوان ممیز، گزارش یافته های خود را ارائه و با توجه به عدم شناسایی مغایرت اصلی در فرآیند ممیزی، اعلام نمودند با توجه به اینکه فولاد مبارکه الزامات لازم را در این خصوص رعایت کرده است؛ بنابراین شرکت به کسب گواهینامه استاندارد ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ ISO نائل شد.

 

در همین رابطه دکتر بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان کسب این موفقیت ارزنده را به همه مدیران و کارکنان شرکت تبریک گفت و با بیان اینکه موضوع انرژی از دو جنبه حایز اهمیت است اظهار داشت: فولاد مبارکه یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان انرژی در کشور می باشد و هرگونه بهبود و کاهش مصرف، تاثیر به سزایی در بهبود شاخص های محیط زیست خواهد داشت که این مهم یکی از مسئولیت های اصلی ما در قبال جامعه و نسل آینده است از طرفی کاهش مصرف، منجر به کاهش هزینه های شرکت می گردد که با توجه به فضای رقابتی کنونی در صنعت فولاد از این منظر نیز اهمیت مدیریت انرژی بیشتر نمایان می گردد.

 

همچنین در این رابطه فرزاد ارزانی معاون تکنولوژی و نماینده مدیریت شرکت در سیستم های مدیریتی نیز ضمن تشکر از کلیه واحدهای درگیر در استقرار نظام مدیریت انرژی گفت: توسعه و تعمیق سیستم های مدیریتی یکی از استراتژی های مهم سازمان است و نگاه سازمان در این حوزه نه صرفاً کسب گواهینامه، بلکه اصلاح فرآیندها و ساختارها و کمک به بهبود مستمر و رشد و تعالی سازمان است که امیدواریم استقرار این سیستم کمک شایانی به بهبود و بهینه سازی مصرف انرژی در سازمان نماید.

 

مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی ضمن تبریک این موفقیت به همکاران و تقدیر از همکاری های انجام شده در طول سال ها و ماه های اخیر که منجر به کسب این موفقیت شد، برخی از اقدامات انجام شده و فواید توجه به این استاندارد را مورد اشاره قرار داد.

 

نیلی ضرورت توجه به موضوع مدیریت انرژی با توجه به نقش آن در مدیریت هزینه را مهم و این امر را وظیفه و هدف تک تک کارکنان در بخش های مختلف شرکت دانستند. وی همچنین به صورت ویژه از رابطین انرژی در واحدهای مختلف و همکاران واحد انرژی و سیالات قدردانی و تشکر کرد.

 

گفتنی است فرآیند ممیزی صدور گواهینامه استاندارد ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ ISO با حضور سه نفر از ممیزان شرکت SGS سوئیس برگزار و کلیه نواحی تولیدی، انرژی و سیالات، دفتر فنی تعمیرات، خرید، آموزش، امور مهندسی و تضمین کیفیت مورد ممیزی قرار گرفتند.

 

منبع:استیل پدیا

پرینت متن