افزایش قیمت های ورق سرد صادراتی چین

به گفته صادرکنندگان چینی: خریداران خارجی بتدریج با افزایش قیمت های ورق سرد صادراتی چین کنار آمدند اما هنوز فاصله بین توقعات خریداران و تولیدکنندگان زیاد است . در حال حاضر در بازار ورق سرد هیچ معامله ای منعقد نمی شود .

 

به گزارش استیل پدیا، ورق سرد گرید SPCC با ضخامت ۱ میلیمتر ۳۴۰ تا ۳۵۰ دلار FOB چین بود که ۲۰ دلار نسبت به هفته قبل افزایش داشت .

 

برخی از صادرکنندگان می گویند: خریداران امیدوارند قیمت ها در حدود ۳۳۰ دلار FOB باشد اما هیچ کارخانه ای با این قیمت موافق نیست زیرا قیمت های بهتری در داخل وجود دارد و برعکس خریداران هم با قیمت ۳۶۰ تا ۳۷۵ دلار CRC  تولیدکنندگان موافق نیستند .

 

یک صادرکننده گفت: تولیدکنندگان با قیمت حدود ۳۴۵ دلار FOB هم راضی می شوند اما اگر هیچ خریداری حاضر به خرید ورق سرد چین نباشد آنها مجبور خواهند بود حداقل چیزی در حدود این سطح قیمت را بپذیرند .

 

یک صادرکننده دیگر گفت: حتی قیمت ۳۴۵ دلار FOB هم حدود ۳۰۰ یوآن کمتر از قیمت داخلی است پس قابل درک است که کارخانه ها این قیمت را رد کنند .

 

در بازار داخلی چین شانگهای ورق سرد  ۷۵۰ , ۲ تا ۸۲۰ , ۲ یوآن (۴۱۸ تا ۴۲۹ دلار) بود که نسبت به اوایل هفته ۱۰ یوآن افزایش داشت .

 

به گفته یک تاجر: میزان تقاضا با توجه به فرارسیدن تعطیلات سال نو چینی (۷ تا ۱۳ فوریه) روبه کاهش است اما حجم پائین موجودی در بازار و عرضه محدود این قیمت های بالا را حمایت می کند .

 

منبعَ:استیل پدیا

پرینت متن