– ایمیدرو و دانیلی ایتالیا یک شرکت مادر تخصصی در حوزه فولاد در منطقه آزاد چابهار تاسیس می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ رییس هیات عامل ایمیدرو که در جریان سفر رییس جمهوری به ایتالیا سخن می گفت با اعلام این خبر تصریح کرد: این شرکت مشترک با نام «پرشین متالیک» برای فعالیت و توسعه در زنجیره صنعت فولاد ایران ایجاد می شود که تمامی بخش ها از جمله کنسانتره و گندله سنگ آهن،‌ آهن اسفنجی و محصولات پایین دستی را در بر می گیرد.

مهدی کرباسیان با بیان اینکه پرشین متالیک در هفته های آتی در منطقه آزاد چابهارتاسیس می شود، گفت: طبق تفاهمنامه ای که در حضور رییس جمهوری ایران و نخست وزیر ایتالیا به امضا رسیده، ۶۰درصد سهام این شرکت توسط دانیلی و ۴۰درصد مابقی نیز از سوی ایمیدرو تامین می شود.
به گفته رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ دو طرف مقرر کردند میزان سرمایه گذاری در این شرکت را تا سقف ۲ میلیارد دلار افزایش دهند. وی ادامه داد: انتقال دانش فنی به ایران و جذب سرمایه از جمله اقداماتی است که طرفین باید در مراحل بعدی فعالیت های خود انجام دهند.

همچنین در حضور سران دو کشور،‌ دو تفاهمنامه نیز بین مدیران عامل شرکت های فولاد مبارکه(فولاد سپید دشت) و میدکو با مدیر عامل دانیلی منعقد شد.
رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین امروز نیز دیدارهای با مقامات بانکی و شرکت های سرمایه گذار ایتالیایی برای تامین مالی طرح های توسعه بخش فولاد و سنگ آهن ایران انجام خواهد داد.

منبع: ایمیدرو

پرینت متن