میزان صادرات فولاد خام کشورطی ۹ ماهه امسال، ۴۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های فولاد ساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذر ۹۴، یک میلیون و ۱۷۸ هزار تن فولاد خام صادر کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۳، ۸۰۳ هزار تن بود.
همچنین فولاد سازان داخلی طی ۹ ماهه امسال، یک میلیون و ۶۶۱ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۵۶۱ هزار تن)، ۶ درصد رشد نشان می دهد. این رقم نشان می دهد در ۹ ماه امسال در مجموع بیش از ۲٫۸ میلیون تن انواع فولاد به بازارهای هدف صادر شده است که پیش بینی می شود با ادامه روند کنونی،‌ تولیدکنندگان فولاد،‌با ثبت رکورد، میزان صادرات را از رقم ۳ میلیون تن نیز عبور دهند.
پیش از این، رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به وجود ۳ میلیون تن فولاد در انبارهای تولیدکنندگان، اقدامات صورت گرفته برای خروج از رکود صنعت فولاد را ناکافی دانسته و خواستار برقراری مجدد جایزه صادراتی برای این صنعت شده بود.
بنا به این گزارش، رکود بازار داخلی و جهانی فولاد موجب شد دولت سیاست صادرات فولاد را تسهیل کند تا تولیدکننندگان تا حدی بتوانند زیان ناشی از رکود بازار داخلی را جبران کنند.

منبع: ایمیدرو

پرینت متن