رئیس کمیته اقتصادی مجلس با انتقاد از اینکه بودجه پس از برجام با بودجه قبل از برجام تفاوتی ندارد، گفت: دولت در لایحه بودجه ۹۵ سهم صندوق توسعه ملی را از بالای ۳۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش داده و به شکل‌های مختلفی به منابع صندوق دست‌اندازی کرده است.

جعفر قادری رئیس کمیته اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور اظهار داشت:معتقدیم که دولت در تنظیم بودجه کار خاصی انجام نداده و اگر اجرای برجام نبود، بودجه بعد از برجام با بودجه پس از برجام تفاوتی زیادی نمی‌کند فقط اعداد و ارقام را عوض کردند در حالی که ما نیاز به اصلاح ساختاری داریم.
وی همچنین از دست‌اندازی دولت به منابع صندوق توسعه ملی انتقاد کرد و گفت: در لایحه بودجه ۹۵ دولت سهم صندوق توسعه ملی را از بالای ۳۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش داده و به شکل‌های مختلفی از جمله برای افزایش سرمایه بانک‌ها و کمک به نهادهای توسعه‌ای به منابع صندوق توسعه ملی دست‌اندازی کرده است.
رئیس کمیته اقتصادی مجلس برهمین اساس تصریح کرد: اگر بودجه ۹۵ به این شکلی که دولت آورده، مصوب شود یک ریال هم از منابع صندوق به بخش مردمی نرسد و همه منابع صرف تزریق به بودجه دولت، افزایش سرمایه بانک‌ها و نهادهای توسعه‌ای می‌شود که این یکی از مشکلات بودجه ۹۵ است.
قادری در پایان اضافه کرد:در این شرایط که مقام معظم رهبری بر روی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، این شکل برخورد با منابع صندوق توسعه ملی توجیهی ندارد.

منبع: تسنیم

پرینت متن