نخستین گشایش اعتبار بانک صنعت ومعدن از طریق سوئیفت برای بخش خصوصی انجام شد

بانک صنعت و معدن اعلام کرد: با بازشدن نخستین گشایش اعتبار (ال.سی) از طریق سوئیفت برای بخش خصوصی توسط این بانک، امکان تعاملات جهانی به شکل رسمی فراهم آمد.

 

به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن دی ماه امسال در نخستین روز اجرایی شدن برجام، بازگشایی ۱۴ فقره ال.سی به مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از سوی این بانک انجام شد.
علاوه بر این، نخستین قرارداد تامین مالی پساتحریم به مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار برای خرید ١۵٠ هزار تن ریل راه آهن بین بانک صنعت و معدن و اگزیم بانک هند امضا شد.
سوئیفت یا جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی برای ارسال و دریافت پیام های مربوط به نقل و انتقالات ارزی بانک های داخل و خارج کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
اکنون بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ شعبه بانکی و موسسه مالی از ۲۰۹ کشور جهان در شبکه سوئیفت عضویت دارند.

 

علی اشرف افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن به تازگی اظهار داشت: تغییر فضای کسب و کار در کشور پس از برجام یک ضرورت محسوب می شود.وی افزود: امروز فضای اقتصادی و تحولات مالی کشور در عرصه بین الملل با اجرای برجام وارد مرحله جدیدی شده است.
وی با تاکید بر لزوم آمادگی و تجهیز شبکه بانکی به دانش روز و فنون علمی و تخصصی در اقتصاد پسابرجام، گفت: کارکنان بانک ها باید تغییرات را جدی بگیرند و خود را برای افزایش حجم فعالیت های بین المللی آماده سازند.

 

منبع:استیل پدیا

پرینت متن