معاملات بورس تهران در نخستین روز کاری اسفندماه در حالی آغاز شد که در همان دقایق ابتدایی بازار، شاخص کل بیش از ۴۰۰ واحد رشد کرد، اما در ادامه به دنبال فشار عرضه‌ها و تشکیل صف فروش در برخی نمادها روند نزولی به خود گرفت.

به نظر می‌رسد معاملات هفته جاری بازار سهام که در هفته قبل با خوش‌بینی‌های زیادی همراه بود، تحت تاثیر بودجه‌های ناامیدکننده شرکت‌ها و صنایع قرار بگیرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، در میان صنایع مهم، تنها گروه دارویی گزارشات قابل قبولی ارایه کرد اما گروه پتروشیمی، فلزات اساسی و عمده نمادهای خودرویی پیش‌بینی‌های ضعیفی ارایه کردند.
در یک و نیم ساعت اول معاملات، در حالی که نمادهای برخی نمادها خودرو، بانکی و پالایشی جزو پربازدیدترین نمادهای بازار بودند، اما تنها نمادهای بانکی مانند “وبملت” و “خساپا” با صف خرید همراه بودند و در سایر نمادها حجم عرضه بر تقاضا غلبه داشت.
مانند روزهای قبل گروه خودرو و بانک، حجم معاملات زیادی را تجربه می‌کنند و اغلب نمادهای مورد معامله در گروه خودرو و ساخت قطعات با افت قیمت روبه‌رو هستند، این در حالی است که گروه بانک با اقبال زیاد سهامداران روبه‌رو شده و با سبزپوشی اکثر نمادهای آن بنظر می‌رسد نقدینگی به سمت این گروه گرایش پیدا کرده است.
تا زمان تنظیم این گزارش به ترتیب نمادهای بانک ملت، بانک صادرات، بانک تجارت و پاسارگاد پرحجم‌ترین معاملات را در این گروه تجربه می‌کنند و وبملت” با صف خرید میلیونی روبه‌رو شده است. گروه بانک در یک و نیم ساعت اول معاملات، با رشد بیش از ۳٫۵ درصدی شاخص در میان صنایع سبزپوش با بیشترین رشد روزانه شاخص قرار گرفته در حالی که گروه خودرو قرمزپوش بوده و با افت شاخص روبه‌رو شده است.
تا زمان تنظیم این گزارش نماد معاملاتی شرکت‌های سالمین، الکتریک خودرو شرق، سیمان شمال، کالسیمین، کشاورزی و دامپروری مگسال، شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی ملی و سیمان مازندران با توجه به اعلام پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۵ و نماد معاملاتی شرکت داروسازی دکتر عبیدی با توجه به تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم متوقف شده‌اند.

منبع: اقتصادآنلاین

پرینت متن