افزایش تعرفه واردات فولاد

رئیس هیات عامل ایمیدرو از قطعی شدن افزایش تعرفه واردات فولاد برای سال ۱۳۹۵ خبر داد.

 

 مهدی کرباسیان در پاسخ به این سوال که آخرین اقدامات انجام شده درخصوص افزایش تعرفه واردات فولاد به منظور حمایت از صنایع داخلی چه بوده است، گفت: اوایل هفته جاری جلسه نهایی مربوط به تعیین تعرفه‌های واردات سال ۱۳۹۵ در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان ویژه سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های موجود در کمیسیون ماده یک مانند رئیس کل گمرک برگزار و جدول مربوط به تعرفه‌های واردات نیز نهایی شد.

وی افزود: قرار است در جلسه آتی دولت جدول نهایی شده تعرفه‌های واردات مطرح شده و به تصویب برسد. در این جدول پیش‌بینی اصلاح تعرفه‌های واردات فولاد مطرح شده و باید منتظر ماند و دید کدام ارقام به‌عنوان تعرفه‌های واردات فولاد تصویب شده است و به تصویب دولت نیز خواهد رسید.

 

کرباسیان در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا قطعا شاهد افزایش تعرفه‌های واردات فولاد خواهیم بود یا خیر؛ پاسخ مثبت داد. این گزارش حاکی است، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز خبر افزایش تعرفه واردات فولاد از ابتدای سال ۱۳۹۵ را تایید کرد.

 

بهرام سبحانی با اشاره به اینکه اطلاعی از جزئیات دقیق افزایش تعرفه واردات فولاد ندارم، گفت: قرار است از ابتدای سال ۱۳۹۵ افزایش تعرفه واردات فولاد اعلام شود. در همین راستا جدول تعرفه‌های انواع محصولات فولادی تهیه شده است. وی در پاسخ به این سوال که متوسط افزایش تعرفه واردات محصولات فولادی برای سال آینده چقدر خواهد بود، اظهار کرد: امیدواریم متوسط افزایش تعرفه‌ها کمتر از ۱۵ درصد نباشد.

 

سبحانی اضافه کرد: به این ترتیب تعرفه فعلی از ۱۰ به ۲۵ درصد خواهد رسید و این حداقل انتظار ما است که در شرایط کنونی با افت شدید قیمت‌ها در بازار جهانی و دامپینگ محصولات چینی در بازار ایران مواجه هستیم.


منبع:استیل پدیا

پرینت متن