احداث کارخانه فولاد توسط ایران و کره جنوبی

شرکت پوسکوی کره جنوبی اعلام کرد یادداشت تفاهمی را با یک شرکت ایرانی برای احداث مشترک کارخانه فولادسازی در ایران منعقد کرده است.

 

شرکت پوسکوی کره جنوبی اعلام کرد، این شرکت یادداشت تفاهمی را با شرکت فولادسازی پارس کهن دیار پرشین استیل ایران برای احداث مشترک یک کارخانه فولاد سازی در ایران با استفاده از تکنولوژی فینکس این شرکت منعقد کرد.

 

چهارمین شرکت بزرگ فولادسازی جهان اعلام کرد، ساخت مجتمع تولید فولاد فینکس حدود ۱٫۶ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت و این مجتمع که در منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار احداث خواهد شد، از ظرفیت تولید سالانه ۱٫۶ میلیون تن فولاد برخوردار خواهد بود. گروه مهندسی و ساخت و ساز پوسکو ساخت این کارخانه را بر عهده خواهد داشت.

 

در جریان نشست مجمع تجاری ایران و کره که در تهران برگزار شد، پوسکو انرژی، شرکت تابعه پسکو نیز یادداشت تفاهمی را با شرکت پارس کهن دیار پرشین استیل برای ساخت یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی با استفاده از گاز اضافی تولید شده از کارخانه فولاد، به امضا رساند.

 

این شرکت همچنین با همکاری شرکت نیروی برق کره یک تاسیسات نمک زدایی در نزدیکی این کارخانه احداث خواهد کرد که ظرفیت نمک زدایی روزانه ۶۰ هزار تن آب دریا را خواهد داشت.

 

سخنگوی شرکت پوسکو گفت: سپتامبر گذشته، ما یادداشت تفاهمی را با همتای ایرانی مان امضا کرده بودیم و توافق امروز تنها به منزله نهایی کردن این پروژه ۱٫۶ میلیارد دلاری بود… ما همچنان به تلاش سرسختانه ادامه خواهیم داد تا این طرح را در زمان برنامه ریزی شده تکمیل نماییم.

 

به محض لغو تحریم های آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران در ماه ژانویه، شرکت پوسکو سریعا کار احداث کارخانه فینکس را از سر گرفت.

 

بر اساس این توافق، پوسکو ۸ درصد سرمایه گذاری این طرح و انتقال تکنولوژی فولاد سازی به طرف ایرانی را عهده دار شده است.


منبع:استیل پدیا

پرینت متن