«هو چون‌هوآ»، معاون رییس‌جمهور و دبیرکل حزب کمونیست چین پیش‌بینی کرد استان جنوبی «گوانگ دونگ» که قلب اقتصادی و صادرات این کشور محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۶ میلادی ۷ تا ۷٫۵ درصد رشد داشته باشد.

به‌گزارش اقتصادنیوز، به‌نقل از خبرگزاری رویترز، «هو چون‌هوآ»، معاون رییس‌جمهور و دبیرکل حزب کمونیست چین رشد اقتصادی استان «گوانگ دونگ» را که از آن با عنوان موتور اصلی رشد چین و قلب صادراتی این کشور محسوب می‌شود، برای سال جاری میلادی چیزی بین ۷ تا ۷٫۵ درصد برآورد کرد.

هو در نشست خود با نمایندگان استانی که در حاشیه جلسه سالانه کنگره خلق چین برگزار شد، اضافه کرد: استان «گوانگ دونگ» نیز مانند سایر بخش‌های کشور با فشار قابل توجه ناشی از کندی رشد اقتصادی مواجه است.

او از بخش صادرات استان گوانگ‌دونگ که تولید ناخالص داخلی آن به تنهایی از کل تولید ناخالص اندونزی بیشتر است، با عنوان بخش یاد کرد که تحت فشار جدی‌تری قرار دارد.

هو در ادامه افزود: تاثیر اقتصاد جهان بر استان گوانگ‌ دونگ بسیار بیشتر از سایر قسمتهای چین است چرا که این استان شامل کارخانجات واقع در دلتای رود پرل (به معنای مروارید)، یک چهارم کل صادرات چین را به خود اختصاص می‌دهد.

امسال، رشد اقتصادی این استان کمتر از هشت درصد سال گذشته اما همچنان بالاتر از میانگین رشد اقتصادی ۶٫۵ تا ۷ درصدی چین برآورد می‌شود.

بنابر اعلام هو، استان گوانگ دونگ با چالش‌های مهمی نظیر ارتقای بخش تولید خود مواجه است اما به لطف بازسازی صنایع و نوآوری می‌تواند به رشد خود ادامه دهد.

منبع: اقتصادنیوز

پرینت متن