تولید فولاد ایران در ۲ ماهه پس از اجرای توافق هسته ای حدود ۲ درصد کاهش یافت و به ۲.۷۲۶ میلیون تن رسید

 

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد تولید فولاد جهان در دو ماهه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۵٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شد و به ۲۴۷٫۲ میلیون تن رسید.

تولید فولاد جهان در ژانویه و فوریه سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۲۶۰٫۹ میلیون تن اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش تولید فولاد ایران در ژانویه و فوریه ۲۰۱۶ نیز با کاهش ۱٫۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است. ایران در ژانویه و فوریه ۲۰۱۵ بالغ بر ۲٫۷۷۴ میلیون تن فولاد تولید کرده بود. این رقم در ژانویه و فوریه امسال به ۲٫۷۲۶ میلیون تن کاهش یافته است.

این در حالی است که کل تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۵ نیز با افت ۱٫۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به ۱۶٫۱۱ میلیون تن رسیده بود.

توافق هسته ای از اواسط ماه ژانویه ۲۰۱۶ به اجرا گذاشته شده و بر اساس آن تحریم های غرب علیه ایران لغو شده است. انتظار می رفت با اجرای این توافق فعالیت های اقتصادی در کشور رشد قابل توجهی داشته باشد و از جمله این که صنعت فولاد رشد کند. میزان تولید و مصرف فولاد در هر کشور نشانه ای از وجود رونق یا رکود در اقتصاد آن کشور است.

بر اساس این گزارش در فوریه امسال تولید فولاد ایران ۳٫۴ درصد کاهش یافته و به ۱٫۳۶ میلیون تن رسیده است. تولید فولاد ایران در ژانویه امسال نیز ۵ درصد کاهش یافته بود.

پرینت متن