مدیرکل نظارت امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پروژه تکمیل چرخه زنجیره تولید فولاد جزو پروژه‌های اولویت‌دار بخش معدن در کشور تعریف شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، عباسعلی ایروانی صبح امروز در نشست صمیمی با معدن‌کاران خراسان جنوبی، اظهار داشت: بحث اقتصاد مقاومتی از موضوعاتی است که بسیار مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و در دستور کار دولت قرار گرفته و در این زمینه جلسات متعددی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه نتایج اقتصاد مقاومتی کم کم به صورت ایدئولوژی‌ها، طرح‌ها و پروژه‌ها به تصویب نهایی می‌رسد، تصریح کرد: آنچه در این زمینه در بخش معدن وجود دارد، تعداد ۶ پروژه و تعدادی ریزپروژه است.

مدیرکل نظارت امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: از ۶ پروژه مشخص شده در بخش معدن برای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سه پروژه شامل تکمیل چرخه زنجیره تولید فولاد بوده که اطلاعاتی در این بخش گرفته و برنامه‌ریزی شده که باید در برنامه پنج ساله پیش‌رو انجام شود، همچنین اجرای طرح ژئوفیزیک در تمام کشور و تهیه نقشه‌های ۲۵ هزارم برای مناطق اولویت‌دار و نظارت بر فعالیت‌های معدنی به روش‌های نوین جزو طرح‌های اولویت‌دار است.

ایروانی با اشاره به اختلاف بین منابع طبیعی و بهره‌برداری از منابع معدنی توافقی با منابع طبیعی داشته‌ایم، گفت: براساس این توافق در ابتدا باید این اختلافات در کارگروه استان‌ها به بحث گذاشته شود و اگر نتیجه نداد این موضوع در کارگروه تعامل در مرکز مطرح و اگر حل نشد در مرحله بعد توسط مراجع قضایی مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی به بحث مسئولان فنی معدن و وظایف این گروه اشاره کرد و یادآور شد: اگر کسی به عنوان مسئول فنی و اجرایی معادن باشد نباید در امر نظارت دخالت داشته باشد.

پرینت متن