سیدصفدرحسینی از حمایت ۲۰ هزارمیلیاردریالی صندوق توسعه ملی از صادرات در سال ۹۵ خبرداد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: در پی تدبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر اجرای همه جانبه سیاست های ابلاغی اقتصادمقاومتی در سال ۱۳۹۵ و نیز با توجه به این که تقویت تولید ملی، تولید صادرات محور و نیز توسعه صادرات غیرنفتی یکی از مهمترین محورهای این سیاست هاست، صندوق توسعه ملی از محل منابع ریالی خود، تسهیلاتی به میزان ۲۰ هزارمیلیاردریال برای حمایت از بخش صادرات اختصاص می دهد.

سیدصفدرحسینی تاکیدکرد: این رقم نزد بانک های عامل کشور سپرده گذاری خواهد شد ولی این سپرده گذاری نزد بانک‌ها، صرفا باید در قالب ارائه تسهیلات  به صورت سرمایه در گردش صادرکنندگان کالاهای ایرانی صرف شود.

وی افزود: برای حصول اطمینان از صرف درست این تسهیلات مکانیزم نظارتی لازم تدارک دیده شده است که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بانک مرکزی و سایر نهادهای نظارتی اجرا خواهد شد.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در خصوص نرخ سود این تسهیلات نیز گفت: بانک های عامل موظف هستند این تسهیلات را با نرخ ۱۶ درصد در اختیار صادرکنندگان قرار دهند.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در پایان خاطرنشان کرد: با اعلام ظرفیت های جذب این تسهیلات از سوی بانک های عامل، سپرده گذاری آن از سوی صندوق توسعه ملی به زودی آغاز خواهد شد و امید می رود که تخصیص این رقم، گامی موفق در جهت برنامه دولت محترم برای افزایش ۱۰ میلیارد دلاری صادرات کشور در چارچوب سیاست های ابلاغی اقتصادمقاومتی باشد.

منبع: دنیای اقتصاد

پرینت متن