دشتیانه در همایش افزایش مقاومت _ تنوع تولید شرکت ذوب اهن اصفهان گفت: پارسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن فراورده های فولادی در بازار خارجی و داخلی به فروش رساندیم.

معاون بازاریابی و فروش ذوب اهن اصفهان گفت: ایران با تولید سالانه ۱۶٫۱ میلیون تن در سال رتبه ۱۴ جهان را دارد.

دشتیانه در همایش افزایش مقاومت _ تنوع تولید شرکت ذوب اهن اصفهان گفت: پارسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن فراورده های فولادی در بازار خارجی و داخلی به فروش رساندیم.

وی افزود: دوست داریم محصولات خود را در بورس کالا بفروش برسانیم که بهترین ابزار برای شفافیت قیمت است.

دشتیانه ادامه داد: پارسال با وجود شرایط سخت جهانی شاهد رشد ۱۰۲ درصدی صادرات تسبت به سال قبل از ان داشتیم.

وی افزود: تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالاتر و متناسب با نیازها ی بازارو کاهش هزینه تمام شده از طریق افزایش بهره وری کوره بلندهای ذوب اهن از جمله دستاوردهای سال ۹۴ است.

دشیانه تصریح کرد: یکی از معضلات ساخت و ساز در کشور فقدان استفاده از سازو کار نظارتی کافی و لازم در تولید و استفاده از محصولات فولادی استاندارد در کشور است.

 

وی افزود : ما در کشور زلزله خیز هستیم و دولت باید برای استفاده درست از محصولات ذوب اهن نظارت کند.

 

دشتیانه تصریح کرد: تداوم واردات محصولات فولادی و کاهش کیفیت محصولات فولادی،رکود اقتصادی کشور به ویژه در بخش ساختمانی و فقدان تقاضای کافی و متناسب با ظرفیت تولید داخلی ( رشد منفی امار پروانه های ساختمانی) از شرایط سخت صنعت فولاد در سال ۹۴ بود.

 

معاون بازاریابی و فروش ذوب اهن اصفهان افزود : طبق امار منتشر شده از سوی انجمن فولاد در سال ۲۰۱۵ ایران با تولید ۱۶٫۱ میلیپن تن فولاد خام در رتبه چهاردهم جهان قرار گرفت این در حالی است که مصرف سرانه فولاد در ایران حدود ۲۱۵ کیلوگرم بوده است.

 

وی ادامه داد: قیمت اهن هیچ تاثیری در قیمت مسکن ندارد زیرا میزان مصرف اهن در ساختمان۵ تا ۷ درصداست.

پرینت متن