مدیرعامل فولاد مبارکه گفت:بخش اصلی تولید در فولادسازی و نورد پیوسته سبا برای تأمین نیاز مشتریان داخلی بویژه تولیدکنندگان لوله و پروفیل، به تولید محصولات با ضخامت پایین اختصاص یافته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، بهرام سبحانی در جلسه کمیته مدیریت شرکت فولاد مبارکه با اشاره به لزوم تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر اظهار کرد: با افزایش تولید در بخش آهن اسفنجی و ورقهای ضخامت پایین، و تولید اینگونه محصولات نیاز بازار داخل تأمین شد و کشور از واردات این محصولات بی نیاز و مانع خروج ارز از کشور می شود.
سبحانی با بیان اینکه در آینده نزدیک ماشین ریخته گری شماره پنج به بهره برداری خواهد رسید، افزود:باید مکانیزم بارگیری وتخلیه همگام با ظرفیت تولید تنظیم شود و زیرساختهای لازم از جمله محوطه سازی و حمل ونقل متناسب با ظرفیت، برنامه ریزی شود.
وی با اشاره به ضرورت توجه و رعایت نکات ایمنی در شرکت، افزود: نباید پرسنل فولاد مبارکه، ایمنی را فدای سرعت کنند.
مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه مسائل ایمنی در راه اندازی طرح های توسعه باید پیش بینی و اجرا شود، گفت: جدیت در رعایت مسائل ایمنی، بازبینی وتست سیستم های هوشمند ایمنی و اطفاءحریق و پیاده سازی استانداردهای ایمنی اتاق های کنترل برق از مهمترین مواردی است که باید همه به آن توجه داشته باشند.
وی با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه اصلی شرکت است، اظهار کرد: با اجرای آموزشهای لازم به کارکنان و توجه به جانشین پروری، بهره وری در شرکت ارتقاء پیدا می کند.
سبحانی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی سالیانه و مطرح شدن مشکل مابه التفاوت تعدادی از بازنشستگان ، افزود:تعدادی از بازنشستگان در هنگام واگذاری شرکت به بخش خصوصی از افزایش حقوق استفاده نکردند که در همین زمینه باید موضوع توسط معاون نیروی انسانی، نمایندگان سهامداران اصلی و کانون بازنشستگان پیگیری شود و گزارشی برای ارائه به مجمع آماده شود تا پس از تصویب، مشکل این گروه از بازنشستگان را مرتفع شود.
سبحانی با اشاره به مسائل زیست محیطی، افزود: فولاد مبارکه بعنوان یک واحد تولیدی بزرگ باید مسائل زیست محیطی را رعایت کند.
وی گفت: توجه به مسائل زیست محیطی باید در صدر اولویت های فولاد مبارکه قراردهیم و تا در مباحث زیست محیطی بتوانیم از خودمان دفاع کنیم.
سبحانی در ادامه با اشاره به حضور فولاد مبارکه در محافل و بازارهای بین المللی، گفت: بهینه کاوی را بطور جدی دنبال می کنیم، تا ارتباط تجاری برای فروش محصولات و ارتقاء عملکرد شرکت و بهره وری تجهیزات و ماشین آلات را ایجاد کنیم.
در ابتدای این جلسه مدیرایمنی، بهداشت و محیط زیست با ارائه گزارشی، عملکرد تیرماه واحدهای مختلف شرکت در حوزه HSE را تشریح کرد.
همچنین معاون بهره برداری و مدیران نواحی تولیدی گزارشی از وضعیت شاخص های تولید و کیفیت در نواحی مختلف ارائه کردند.
در ادامه جلسه معاونین مختلف شرکت ضمن ارائه گزارش عملکرد شرکت در تیرماه ۹۵، به برخی از موارد مورد اشاره در گزارش مدیران تولید پاسخ دادند.
جلسه کمیته مدیریت هرماه با موضوع بررسی عملکرد شرکت و چالشهای پیش رو و به منظور یکپارچه سازی رویکردهای مدیران شرکت برگزار می شود.
فولاد مبارکه بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه است.
ناحیه فولاد سبا زیر مجموعه مجتمع فولاد مبارکه در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان و در شهرستان لنجان واقع است.

پرینت متن