آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان داد که تولید فولاد ایران در ماه جولای (تیر ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶٫۲ درصد رشد داشته است اما پس از ۲ ماه که در جایگاه سیزدهم قرار گرفته بود، بار دیگر به جایگاه چهاردهم نزول کرد.

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، تولید فولاد ایران در ماه جولای سال ۲۰۱۶  (تیر  ۹۵) نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ با از افزایش ۶٫۲ درصدی روبرو شده و به ۱٫۳۵۱ میلیون تن رسیده است. این رقم برای ماه جولای سال گذشته میلادی ۱٫۲۷۳ میلیون تن بوده است.

بر اساس برآوردهای این سازمان جهانی، ایران به طور متوسط در ۷ ماه نخست سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۰٫۱۰۱ میلیون تن فولاد تولید کرده است که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ از افزایش ۴٫۷ درصدی مواجه شده است.

تولید فولاد ایران در ۷ ماه نخست سال گذشته ۹٫۶۴۵ میلیون و به طور کلی در سال گذشته میلادی ۱۶٫۱۱۰ میلیون تن برآورد شده است. تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال پیش از آن ۱٫۴ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، ایران در میان ۶۶ کشور تولیدکننده فولاد که ۹۹ درصد فولاد جهان را تولید می‌کنند، در جایگاه چهاردهم قرار گرفته است. ایران در ۲ ماه گذشته به رتبه سیزدهم صعود کرده بود.

بر اساس آمارهای انجمن جهانی فولاد، چین با تولید ۶۶۸۰۷ میلیون تن، ژاپن با تولید ۸۸۸۶ میلیون تن و هند با تولید ۸۰۸۲ میلیون تن فولاد در جایگاه‌های اول تا سوم قرار دارند.

جایگاه‌های چهارم تا سیزدهم نیز در اختیار آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، برزیل، ترکیه، اوکراین، ایتالیا، تایوان و مکزیک قرار دارد.

ایران در جایگاه چهاردهم و فرانسه و کانادا پس از ایران قرار گرفته‌اند.

تولید فولاد جهان در ماه جولای ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۴ درصد افزایش یافته و به ۱۳۱۹۴۵ میلیون تن رسیده است اما تولید فولاد جهان در ۶ ماه نخست امسال ۱٫۲ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

پرینت متن