۱- در هفته گذشته بازار شاهد سفارشات زیادی از طرف مصرف کننده های نهایی بود. این سفارشات درخواست های عقب افتاده هفته قبل بود که تعطیلات باعث توقف معاملات شده بود.

کارخانه ها از این اتفاق نهایت استفاده را کردند شنبه قیمت ها را بالا بردند ، دوشنبه مبارکه جهش قیمت داشت ولی روز چهارشنبه فولاد خوزستان کولاک کرد و اسلب را تا مرز ۱۶۷۰ تومان پایه بالا برد. فعلاً بازارهای جهانی رو به بالاست و تقاضا خوب است اما اگر بعد از ژانویه پایین بیاید آیا دوستان تولیدکننده قادر به کاهش قیمت هستند؟ فعلاً که جنجال در بورس است و بازار بی تقاضا. تجار سنتی هم معمولاً از این تنش ها خودشان را دور نگه میدارند چون موجودی ارزان قیمت در بنگاه ها کم نیست.

۲- انتظار میرفت دلار روند کاهشی داشته باشد ولی این اتفاق نیفتاد. ظاهراً کسر بودجه دولت را وادار به قبول بعضی اتفاقات کرده. افزایش قیمت آهن در بورس هم می تواند متاثر از همین مطلب باشد. کبابش را دولت می خورد و دودش به چشم ملت.

۳- محمد رضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت دولت به جای استفاده از منابع سپرده صندوق های بازنشستگی ، ۹۰ درصد حقوق بازنشسته ها را از بودجه کشور تامین می کند. یعنی دولت به جای کسب درآمد از صندوق ها، هزینه اش را می دهد ، چرا این صندوق ها به اینجا رسیده اند ، سئوال است.

۴- ترامپ تلفنی با رئیس جمهور تایوان صحبت کرد، این امر دهن کجی به چینی ها بود. چینی ها اعتراض کردند و کسینجر به چین رفت معلوم نیست برای دلجوئی سیاست جدیدی در راه است !؟

 

پایگاه خبری تحلیلی فولاد(ایفنا)

پرینت متن